Kastytis Pavilonis

 

Prieš 44 metus įvyko pirmosios varžybos Jose 1975 metais dalyvavo 19 ėjikų iš Alytaus , Birštono bei Druskininkų. Varžybose daugėjo dalyvių, tapo labai populiarios ne tik Lietuvoje, bet ir žinomos užsienyje. Alžyras Ir Kazachstanas, Panama ir Izraelis, Tadžikistanas ir Italija , Azerbaidžanas ir Švedija, Prancūzija ir Rusija, Honkongas ir Pietų Afrika, Ispanija Ir Meksika, Graikija ir Turkija, Kolumbija ir Gvatemala,  jau 46 šalys yra atsiuntę savo atstovus. Daugiausia sportininkų varžėsi 1988 metais – 386 dalyviai, o norinčių buvo dar daugiau, nebuvo kur apgyvendinti. Alytiškiai vieni pirmųjų sujungė sportą su kultūra, bene pirmieji Rytų Europoje sportininkams įsteigė vertingus daiktinius ir piniginius prizus. Čia savo sportinį kelią pradėjo ne vienas žinomas mūsų šalyje ir užsienyje ėjikas.

Alytiškiai ne kartą matė olimpinius, pasaulio, Europos, Afrikos, Azijos, Amerikos čempionus ir prizininkus, pasaulio rekordininkus. Miesto gatvėse varžėsi E. Nikolajeva, V. Cibulskaja, E . Misiulia, O. Kardopolceva, S. Eidikytė, K. Saltanovič, A. Perlov, R. Veigel, P. Počenčiuk, A. Potašov, V. Kazlauskas, A. Fadejevs, J. Diniz, T. Gudkova, T. Nymark, G. Sudol, E. Sanchez, E. Barrondo, A. Palmisano. Čia pirmą kartą varžėsi moterys su sijonėliais. Dabar tai sukeltų šypseną, bet tada atrodė normalu.

Alytus gali pasididžiuoti ne tik savo varžybomis bet ir savo sportininkais, SSSR čempionais ir prizininkais yra tapę jaunieji R. Šimkevičius, R. Erlingytė, D. Baranauskaitė, A. Lebedžius. Pastarasis yra iškovojęs Europos jaunimo čempionato bronzos medalį. Alytiškiai gali didžiuotis delegavę keturis savo ėjikus į olimpines žaidynes. Atėnų olimpinėje trasoje varžėsi G. Andriuškevičius, Pekine broliai Škarnuliai, Londono  ir Rio olimpiadose matėme dar vieną miesto atstovę B. Virbalytę.

Šiais metais starte matysime 15  užsienio valstybių atstovus, kurie kovos dėl svarių piniginių ir daiktinių prizų. Varžybos turi EA Permit Meeting  ( Europos Grand prix ) statusą, vyks ne tik Lietuvos čempionatas, bet bus siekiama pasaulio ir Europos čempionatų  normatyvų

Būsimus olimpiečius ir svečius  savo pasirodymu  maloniai nuteiks jaunieji miesto gyventojai, karinis orkestras ir šokėjų grupė „ Alemana“.

Linkiu aukštų sportinių rezultatų ir smagaus pasibuvimo Dzūkijos sostinėje.

Kastytis Pavilonis

Festivalio pradininkas ir organizatorius

Informaciniai rėmėjai

informaciniai remejai

Rėmėjai

remejai