Kastytis PavilonisPrieš 40 metų įvyko pirmosios varžybos. Jose 1975 metais dalyvavo 19 ėjikų iš Alytaus, Birštono bei Druskininkų. Varžybose daugėjo dalyvių,  jos tapo labai populiarios ne tik Lietuvoje bet ir žinomos užsienyje; Alžyras ir Kazachstanas, Belgija ir Izraelis, Tadžikistanas ir Italija, Azerbaidžanas ir Švedija, Prancūzija ir Rusija, Graikija ir Serbija, Ispanija ir Meksika, per 36 valstybes yra atsiuntę savo atstovus. Daugiausia sportininkų varžėsi 1988 m. – 386 dalyviai, o norinčių buvo dar daugiau, nebuvo kur apgyvendinti. Alytiškiai vieni pirmųjų sujungė sportą su kultūra, bene pirmieji Rytų Europoje sportininkams įsteigė vertingus daiktinius ir piniginius prizus. Čia savo sportinį kelią pradėjo ne vienas žinomas mūsų šalyje ir užsienyje ėjikas.

Alytiškiai ne kartą matė olimpinius, pasaulio, Europos, Afrikos, Azijos, Amerikos čempionus ir prizininkus, pasaulio rekordininkus. Miesto gatvėse varžėsi E. Nikolajeva, V.Cibulskaja, E.Misiulia, O.Kardopolceva, S. Eidikytė, K.Saltanovič, A.Perlov, R.Veigel, P. Počenčuk, A.Potašov, V.Kazlauskas, A. Fadejevs, J.Diniz., T.Gudkova. Čia pirmą kartą 1980 metais varžėsi moterys su sijonėliais. Dabar tai sukeltų šypseną, bet tada atrodė normalu.

Alytus gali pasididžiuoti ne tik savo varžybomis, bet ir savo sportininkais. SSSR čempionais ir prizininkais yra tapę jaunieji R.Šimkevičius, R.Erlingytė, D.Baranauskaitė, A.Lebedžius. Pastarasis yra iškovojęs Europos jaunimo čempionato bronzos medalį. Alytiškiai gali didžiuotis, delegavę keturis savo ėjikus į olimpines žaidynes. Atėnų olimpinėje trasoje varžėsi G.Andriuškevičius, Pekine - broliai Škarnuliai.  Londono olimpiadoje matėme dar vieną miesto atstovę B.Virbalytę. 

 

Šiais metais starte taip pat matysime  daugelio užsienio valstybių atstovus, kurie kovos dėl  svarių piniginių bei daiktinių  prizų.  Varžybų programoje vyks ne tik Lietuvos čempionatas, bet bus siekiama  ir šių metų pasaulio čempionato normatyvų.

   

 

Kastytis Pavilonis, festivalio pradininkas ir organizatorius

Informaciniai rėmėjai

informaciniai remejai

Rėmėjai

remejai